TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİN MECMUASI
BU AYIN MECMUASI
ÖNCEKİ SAYILARIMIZ
YARARLI LİNKLER
DUYURULAR
YORUMLAR
METİN
ÇELİMLİ ÇALIM ÇALIMIN ÇELİMLİ OLANINI BİZE EN GÜZEL ŞEKİLDE İZAH ETTİ AMA KİM İŞİTTİ? BURASI ACITIR MI DERSİN HAYIR. ÇELİMLİ ÇALIM GEREKENİ YAPTI ÇÜNKÜ İTİKADEN, İTİKAD ETMİŞİZDİR Kİ KULUN TEDBİRİ ALLAH'IN TAKDİRİ. İŞİN TEDBİRLİLİĞİNDE YÜKSELDİ DERGİLERDEN BİR DERGİ OLMAYAN ÇELİMLİ ÇALIM. DERGİ KENDİSİNE BURUN KIVIRANLARIN AYAĞINI BİRBİRİNE DOLADI HATTA KAFİR NE ETSİN DUYUNCA ÖDÜ PATLADI İÇİNDE BOĞULDU. SÖZ UÇMADI ZONK ETTİ, TINLADI ESERİ KALDI. ÇELİMLİ ÇALIM ÇEPÇELİMLİ KALDI. TARİHE TÜRK'ÇE BAKMAKLA TARİHE GAVURCA BAKMAK ARASINDAKİ FARKI GÖREMEYENLER ÇELİMLİ ÇALIM DERGİSİNE İNEĞİN TRENE BAKTIĞI GİBİ BAKTI. ÇELİMLİ ÇALIM DERGİSİ VAKTİNDE ÖTTÜ KİMİSİ UYKUSUNDA ÖLDÜ KİMİSİ HORT ETTİ HORTLADI AMA TARİHİN SUYU ÇIKMIŞTI; KİMİ HORT EDENLER HORTLADIĞINDAN NASİBİNİ ALAMADI. ÇELİMLİ ÇALIM "GÜNE MAYA ÇALDI DÜNDEN GÜNDEM".
Bekir Karakoç
İsmet Özel'in İstiklal Marşı Dernek'inde neşrettiği son yazısını okuyunca şunları söyledim: "Rabbim bu büyük şairin zihin berraklığını ve sağlam duruşunu bizlere de nasip et". İsmet Özel'i söylediklerinde haklı kılan (hatta daima haklı çıkaran) onun İslam'a sadakati ve dolaysıyla Türkiye'ye (Türk Milletine) sadakatidir. Gerçekten de "Kafirlerden kaçırılmış bir vatanımızın olduğunu" ben ondan öğrendim ve buna inandım. İstiklal Marşı da yine kafirlerden kaçırılmış ve şimdilik muhtevası yasaklı bir metin olarak durmakta ve bizler ahiretimizi kazanmanın bu metnin muhtevasına tekrar müdrik olamakla vasıl olacağız. İşte o zaman "Türk" olmuş olacağız. Tıpkı büyük şair İsmet Özel'in "Türk" olması gibi.
Bekir Karakoç
Oldum olası şu soruyu kendime sormuşumdur: Neden Şair İsmet Özel, "isti'mal edilmiş, kullanılmış veya yüklü" kavramlarla kendi fikriyatını tebarüz ettirmektedir? Başka bir ifadeyle, İsmet Özel neden birçok mefhumun kirlenmiş olduğunu bildiği halde ve bu kavramların riskli tarafını da göğüsleyerek böyle çetin bir işe girişmiştir? Mesela, "Türk Milliyetçilerinin Mecmuası" tabiri; milliyetçilik gibi bir kavramın ve onun sıfatı olarak da Türk kelimesinin, nasıl bir yabancılaşmaya uğradığı, ıstılah olarak ne manaya geldiği bilinirken, İsmet Özel niçin bunlarda ısrar etmektedir? Bu sorum şöyle bir hükme matuf olarak sorulmamaktadır: Türklük yerine Müslümanlık veya Milliyet yerine Ümmet kavramlarını kullanmalı değil mi ya? Öyle ya daha kapsayıcı olur! Hayır böyle bir yargının veya hükmün tebellür etmesi için sormuyorum bu soruları. Bilakis bu kavramları asliyetine döndürmenin, yeni kavramlarla konuşmaktan daha zor ve netameli olduğunu düşündüğümden soruyorum bütün bunları.
emre celikors
Sözleriniz yenir yutulur değil yani bizlere birseyler yutturmadan konuşan sizlere helal olsun hocalarim...
Endulus
Elhamdülillah Türküz.Türk olduğumuz belli olsun diye okuruz.
Diğer Yorumlar Yorum Ekle
YORUMLAR
hasan aydın
"kuran okumayan,Resulullah'ın hadisleriyle irtibatlı olmayanların Türkçe'den anlayacakları hiçbir şey yoktur","at,avrat,silah oldur ki;"...mehmet ali yeşil ağabey 12.sayıda kaleminiz ışıldıyor.teşekkür ederim.12.sayı yine bir bilgi sağanağı.elinize sağlık.
ahmet kemal yıldız
Enes Aksu'nun "Desdursuz Girdikleri Bağı Babasının Yağması Belleyen Gâsıp Mücrimler - I" makalesinin ikinci bölümünün neşrini 7 aydan beri merakla bekliyoruz lakin niçin bu kadar gecikti, anlayamıyoruz. Arayı bu kadar açmayın lütfen. Bir de, bu tarz edebî ve herkes tarafından kolayca anlaşılır meselelere daha çok yer vermenizi istiyoruz. Vazıh bir üslup. Uzun ve devrik cümleler kullanmadan havasa değil, avama hitap edici bir beyân...
Recep sazkaya
Türk'ün ne olduğunu ne manaya geldiğini anlamayanlara biraz da Türkiye dışında yaşamayı öneriyorum, eminim zihinleri daha berrak kavrayışları daha keskin olacaktır
Mehmet ZİNİ
11.sayımız önceki sayıları ona katladı. HER BİR MAKALE tez çalışması olabilecek nitelikte Mehmet Ali YEŞİL Bu sayıda HARİKA tespitlerde bulunuş. Kaleminize sağlık.
ibrahim metin
Allah çelimli çalım mecmuasının ömrüne bereket, yazarlarına sıhhat afiyet versin.ismet özel dışında meşhur hiç bir yazarı olmayıp her sayıda türkiye'de yayınlan tüm dergilerin fikir, dil, içerik ve söylem olarak fersah fersah üstünde bir seviye tutturması hayret verici. her sayısını merakla takip ediyorum. Allah emeği geçen herkesten razı olsun. siyasi alanda da türkiyemize böyle bir imkan nasip etsin
Kadri Serdar Çokaklı
Her sayısını bu kadar merakla ve iştiyakla beklediğim başka bir dergim olmadı.
KAAN KAHRAMAN
Hayırlara vesile olur inşallah...İSMET ÖZEL'i Trabzonda da görmek isteriz....
RIFAT TAŞLI
İSMET ÖZELİ TANIMADAN ÖNCE MİLLİYETÇİYDİM; FAKAT ŞİMDİ TÜRK İSLAM MİLLİYETÇİSİYİM...
Ahmet Kemal YILDIZ
Muhterem Şair İsmet Özel Beyefendi'nin, 9'uncu sayınızdaki "Bir Milletin Ümidi Yoksa Kendisi de Yoktur - II" başlıklı muhaverenizde, her şeyden evvel bir "Allah Dostu" ve "müceddid" olan, Hüccetül-İslâm lakabıyla maruf, büyük allâme İmam-ı Gazzali Hazretleri hakkındaki, ehlini tahrik edici, tekfir sularında dolanan ve haddini aşmış üslubundan dolayı Çelimli Çalım okurları başta olmak üzere ve Büyük Türk Milleti'nden özür dilemesini istirham eyliyorum...
Muhammet ÜNER
Zulm ile abad olunmaz.Amerikalı değilim ama Türk de olamadım.Türkmenim, Türk olma gayretindeyim.Yazımızı okumayı söküyorum ancak yazamıyorum.Zamanla dergimiz tamamen Türk harfleriyle basılır inşaallah. Allahü Teala bizim elimizle Zalimleri(amerika ve yardakçıları) kahretsin ve bu yolda şehit olmayı nasip etsin diye dua ediyorum.