TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİN MECMUASI
BU AYIN MECMUASI
ÖNCEKİ SAYILARIMIZ
YARARLI LİNKLER
DUYURULAR
YORUMLAR
METİN
ÇELİMLİ ÇALIM ÇALIMIN ÇELİMLİ OLANINI BİZE EN GÜZEL ŞEKİLDE İZAH ETTİ AMA KİM İŞİTTİ? BURASI ACITIR MI DERSİN HAYIR. ÇELİMLİ ÇALIM GEREKENİ YAPTI ÇÜNKÜ İTİKADEN, İTİKAD ETMİŞİZDİR Kİ KULUN TEDBİRİ ALLAH'IN TAKDİRİ. İŞİN TEDBİRLİLİĞİNDE YÜKSELDİ DERGİLERDEN BİR DERGİ OLMAYAN ÇELİMLİ ÇALIM. DERGİ KENDİSİNE BURUN KIVIRANLARIN AYAĞINI BİRBİRİNE DOLADI HATTA KAFİR NE ETSİN DUYUNCA ÖDÜ PATLADI İÇİNDE BOĞULDU. SÖZ UÇMADI ZONK ETTİ, TINLADI ESERİ KALDI. ÇELİMLİ ÇALIM ÇEPÇELİMLİ KALDI. TARİHE TÜRK'ÇE BAKMAKLA TARİHE GAVURCA BAKMAK ARASINDAKİ FARKI GÖREMEYENLER ÇELİMLİ ÇALIM DERGİSİNE İNEĞİN TRENE BAKTIĞI GİBİ BAKTI. ÇELİMLİ ÇALIM DERGİSİ VAKTİNDE ÖTTÜ KİMİSİ UYKUSUNDA ÖLDÜ KİMİSİ HORT ETTİ HORTLADI AMA TARİHİN SUYU ÇIKMIŞTI; KİMİ HORT EDENLER HORTLADIĞINDAN NASİBİNİ ALAMADI. ÇELİMLİ ÇALIM "GÜNE MAYA ÇALDI DÜNDEN GÜNDEM".
Bekir Karakoç
İsmet Özel'in İstiklal Marşı Dernek'inde neşrettiği son yazısını okuyunca şunları söyledim: "Rabbim bu büyük şairin zihin berraklığını ve sağlam duruşunu bizlere de nasip et". İsmet Özel'i söylediklerinde haklı kılan (hatta daima haklı çıkaran) onun İslam'a sadakati ve dolaysıyla Türkiye'ye (Türk Milletine) sadakatidir. Gerçekten de "Kafirlerden kaçırılmış bir vatanımızın olduğunu" ben ondan öğrendim ve buna inandım. İstiklal Marşı da yine kafirlerden kaçırılmış ve şimdilik muhtevası yasaklı bir metin olarak durmakta ve bizler ahiretimizi kazanmanın bu metnin muhtevasına tekrar müdrik olamakla vasıl olacağız. İşte o zaman "Türk" olmuş olacağız. Tıpkı büyük şair İsmet Özel'in "Türk" olması gibi.
Bekir Karakoç
Oldum olası şu soruyu kendime sormuşumdur: Neden Şair İsmet Özel, "isti'mal edilmiş, kullanılmış veya yüklü" kavramlarla kendi fikriyatını tebarüz ettirmektedir? Başka bir ifadeyle, İsmet Özel neden birçok mefhumun kirlenmiş olduğunu bildiği halde ve bu kavramların riskli tarafını da göğüsleyerek böyle çetin bir işe girişmiştir? Mesela, "Türk Milliyetçilerinin Mecmuası" tabiri; milliyetçilik gibi bir kavramın ve onun sıfatı olarak da Türk kelimesinin, nasıl bir yabancılaşmaya uğradığı, ıstılah olarak ne manaya geldiği bilinirken, İsmet Özel niçin bunlarda ısrar etmektedir? Bu sorum şöyle bir hükme matuf olarak sorulmamaktadır: Türklük yerine Müslümanlık veya Milliyet yerine Ümmet kavramlarını kullanmalı değil mi ya? Öyle ya daha kapsayıcı olur! Hayır böyle bir yargının veya hükmün tebellür etmesi için sormuyorum bu soruları. Bilakis bu kavramları asliyetine döndürmenin, yeni kavramlarla konuşmaktan daha zor ve netameli olduğunu düşündüğümden soruyorum bütün bunları.
emre celikors
Sözleriniz yenir yutulur değil yani bizlere birseyler yutturmadan konuşan sizlere helal olsun hocalarim...
Endulus
Elhamdülillah Türküz.Türk olduğumuz belli olsun diye okuruz.
Diğer Yorumlar Yorum Ekle
YORUMLAR
reco
hayırlara vesile olur inşallah...
Muaz
İsimlerin en güzeli olan 'Müslüman' ismini taşıyan Müslümana sıfatını hatırlatan dergimiz diyorum ben de.
Mustafa YILDIRIM
Bu gönül işini yapan başta Sayın İsmet ÖZEL olmak üzere İmder üyelerini canı gönülden tebrik ediyorum. Cenabı Hakk sizden razı olsun. Modern putlar içinde kaybolan zihnimize ışık tutan, Türklüğün ve Türkiyemizin geldiği şu noktada bize hâlâ bir umudun var olduğunu gösteren mecmuaya selâm olsun.
Namık
Çok güzel Özellikle kelimeler hakkındaki incelikleri anlatan yazılar on numara. teşekkürler...
beytullah
şahane dergidir lakin gençler sahip çıkıp daha fazla kişiye ulaştırılmalıdır haberi olmayan ve sahiplenecek olan yığınla adamın olduğunu düşünüyorum ilk sayısının tekrar basını ne durumda bilmek istiyorum ilk ve 6.sayısı hariç diğer sayıları zevkle okudum 6.sayısının konyaya gelişi çok gecikti şimdi gelmiş midir bilemiyorum hafta sonu tekrar bakıcam inşallah gelmiştir
Ahmet
Herşey kıyametin kopmasının yakın olduğunu gösteriyor. Çaelimli Çalım Hariç...
Emrah BALCI
Çok güzel.
Mehmet Altınova
Türk milletinin üstünlüğünü birilerinin kendinden habersiz Türk milletine anlatması gerekiyordu. Tebrik ederim. Allah muvaffak etsin.
AHMET
arzın vechinde nedir bize düşen yük eğer onu bulup kaldırırsak sırtımız yere gelmeyecektir. ÇELİMLİ ÇALIM OKUMANIN İNSANA GETİRİSİ O YÜK'ÜN NE OLDUĞUYLA MURBİTTİR. ÇELİMLİ ÇALIM DERGİLERDEN BİR DERGİ DEĞİL ÇÜNKÜ ŞİMDİYE KADAR ÇIKAN BÜTÜN DERGİLER İNSAN İÇİNDİ AMA ÇELİMLİ ÇALIM İNSAN İÇİN DEĞİL BAŞTAN AŞAĞIYA O YÜK İÇİN O YÜKÜN TEBARÜZ EDİP İNSANLARIN KALDIRMASI İÇİN. HÜMANİZM ÇÖKERSE İNSAN O YÜKLE PARMAKLA GÖSTERİLECEK AMA İNSAN HEP O YÜKÜN ALTINDA PARLAYACAKTIR ALLAH İNDİNDE O YER YANİ YÜKÜN ALTI ENSARULLAH DENİLEN CEMİYETİN DURDUĞU YERDİR. BU BELKİ ABARTI GELECEK SİZE AMA ÇELİMLİ ÇALIM OKUMAK OKUYUCULAR İÇİN BAŞKA HİÇBİR DERGİDE BULAMAYACAKLARINI BULMASIDIR.
ALİ
DÜNYADA MODERN TABİRLE İFADE EDİLEN BİR SİSTEM VAR NE OLDUĞU MEÇHUL BİR SİSTEM. DÜNYADAKİ BU SİSTEM HER NEYSE TÜRK MEVCUDİYETİNDEN RAHATSIZ ÇÜNKÜ TARİH BOYUNCA TÜRKLER BU SİSTEMİN BAŞBELASI OLMUŞ ONLARI KOVALAMIŞTIR.LUTHER TÜRKLER İÇİN ŞEYTANIN ORDUSU DER BU BUNALIMLA DİNİNE BAŞKALDIRMIŞTIR VE REFORM HURUÇ ETMİŞTİR DAHA NELER NELER. BU SİSTEM NE OLURSA OLSUN BİR KÜFÜR SİSTEMİDİR BU ÇARKIN KUVVETİ DE FİNANSAL BİR GÜÇ OLAN KAPİTALİZMDİR. ÇELİMLİ ÇALIM BU SİSTEMİN ÇARKINA BİR ÇOMAKTIR. EĞER MÜSLÜMANLAR ÇELİMLİ ÇALIM OKUMANIN KÜFÜR İLE İMAN ARASINA BİR ÇİZGİ ÇEKME İMKANI SAĞLADIĞINI FARK EDERSE BU SİSTEM İÇİN GERİLEME DEVRİ BAŞLAR