TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİN MECMUASI
BU AYIN MECMUASI
ÖNCEKİ SAYILARIMIZ
YARARLI LİNKLER
DUYURULAR
YORUMLAR
METİN
ÇELİMLİ ÇALIM ÇALIMIN ÇELİMLİ OLANINI BİZE EN GÜZEL ŞEKİLDE İZAH ETTİ AMA KİM İŞİTTİ? BURASI ACITIR MI DERSİN HAYIR. ÇELİMLİ ÇALIM GEREKENİ YAPTI ÇÜNKÜ İTİKADEN, İTİKAD ETMİŞİZDİR Kİ KULUN TEDBİRİ ALLAH'IN TAKDİRİ. İŞİN TEDBİRLİLİĞİNDE YÜKSELDİ DERGİLERDEN BİR DERGİ OLMAYAN ÇELİMLİ ÇALIM. DERGİ KENDİSİNE BURUN KIVIRANLARIN AYAĞINI BİRBİRİNE DOLADI HATTA KAFİR NE ETSİN DUYUNCA ÖDÜ PATLADI İÇİNDE BOĞULDU. SÖZ UÇMADI ZONK ETTİ, TINLADI ESERİ KALDI. ÇELİMLİ ÇALIM ÇEPÇELİMLİ KALDI. TARİHE TÜRK'ÇE BAKMAKLA TARİHE GAVURCA BAKMAK ARASINDAKİ FARKI GÖREMEYENLER ÇELİMLİ ÇALIM DERGİSİNE İNEĞİN TRENE BAKTIĞI GİBİ BAKTI. ÇELİMLİ ÇALIM DERGİSİ VAKTİNDE ÖTTÜ KİMİSİ UYKUSUNDA ÖLDÜ KİMİSİ HORT ETTİ HORTLADI AMA TARİHİN SUYU ÇIKMIŞTI; KİMİ HORT EDENLER HORTLADIĞINDAN NASİBİNİ ALAMADI. ÇELİMLİ ÇALIM "GÜNE MAYA ÇALDI DÜNDEN GÜNDEM".
Bekir Karakoç
İsmet Özel'in İstiklal Marşı Dernek'inde neşrettiği son yazısını okuyunca şunları söyledim: "Rabbim bu büyük şairin zihin berraklığını ve sağlam duruşunu bizlere de nasip et". İsmet Özel'i söylediklerinde haklı kılan (hatta daima haklı çıkaran) onun İslam'a sadakati ve dolaysıyla Türkiye'ye (Türk Milletine) sadakatidir. Gerçekten de "Kafirlerden kaçırılmış bir vatanımızın olduğunu" ben ondan öğrendim ve buna inandım. İstiklal Marşı da yine kafirlerden kaçırılmış ve şimdilik muhtevası yasaklı bir metin olarak durmakta ve bizler ahiretimizi kazanmanın bu metnin muhtevasına tekrar müdrik olamakla vasıl olacağız. İşte o zaman "Türk" olmuş olacağız. Tıpkı büyük şair İsmet Özel'in "Türk" olması gibi.
Bekir Karakoç
Oldum olası şu soruyu kendime sormuşumdur: Neden Şair İsmet Özel, "isti'mal edilmiş, kullanılmış veya yüklü" kavramlarla kendi fikriyatını tebarüz ettirmektedir? Başka bir ifadeyle, İsmet Özel neden birçok mefhumun kirlenmiş olduğunu bildiği halde ve bu kavramların riskli tarafını da göğüsleyerek böyle çetin bir işe girişmiştir? Mesela, "Türk Milliyetçilerinin Mecmuası" tabiri; milliyetçilik gibi bir kavramın ve onun sıfatı olarak da Türk kelimesinin, nasıl bir yabancılaşmaya uğradığı, ıstılah olarak ne manaya geldiği bilinirken, İsmet Özel niçin bunlarda ısrar etmektedir? Bu sorum şöyle bir hükme matuf olarak sorulmamaktadır: Türklük yerine Müslümanlık veya Milliyet yerine Ümmet kavramlarını kullanmalı değil mi ya? Öyle ya daha kapsayıcı olur! Hayır böyle bir yargının veya hükmün tebellür etmesi için sormuyorum bu soruları. Bilakis bu kavramları asliyetine döndürmenin, yeni kavramlarla konuşmaktan daha zor ve netameli olduğunu düşündüğümden soruyorum bütün bunları.
emre celikors
Sözleriniz yenir yutulur değil yani bizlere birseyler yutturmadan konuşan sizlere helal olsun hocalarim...
Endulus
Elhamdülillah Türküz.Türk olduğumuz belli olsun diye okuruz.
Diğer Yorumlar Yorum Ekle
YORUMLAR
Abdullah SİVRİ
"Çelimli Çalım ismi" gerçekten orijinal olmuş. Müslümanın kafirlere karşı göstereceği tavrı simgeliyor ve kafirlerden üstün olduğumuzu cümle aleme ibraz ettiriyor. Bu zamanda en çok ihtiyacımız olan şeyin "izzet" olduğunu hatırlatan bir yol işareti gibi. Yolunuz açık olsun. Allah'a emanet olun.
hasan aydın
üçüncü sayıdaki "O zaman atlıydık" başlıklı yazısı için Mehmet Ali Yeşil Bey'e,"Şimdi itikaden bunun kabul edilemez olması lazım.Bir müslümanın karşısında düvel-i muazzama sayması mümkün değildir."cümlesi için İsmet Özel Bey'e saygılarımı ve hürmetlerimi arz ederim.Ayrıca Türkçe'den İslam'a Giriş sayfası takdire şayan.Allah kaleminize kuvvet,bize de itikadi titizlik nasib etsin."titizlik ahlakın ta kendisidir."
Mehmet Akif Öztürk
İyi ki bu mecmuayı bize kazandırdınız. Güncel konularda fikirlerinizi, yazılarınızı çok merak ediyordum. Şimdi hepsini okuyabiliyoruz. Allah razı olsun sizden.
yusuf
Malesef her yerde değil çok nadir yerlerde bulunuyor. Dağıtım problemli
mehmet
MEKKE FETHİ MÜŞRİKLERİN RASULULLAH VE ASHABI TARAFINDAN ÇELİMLİ BİR ÇALIMDIR. İSTİKLAL HARBİ DE ÇELİMLİ BİR ÇALIM İDİ AMA SAKAT ETTİLER GAVURLARIN NİYETİNİ AMELE ERDİRENLER. İSTİKLAL MARŞI DERNEĞİ BU SAKATLIĞIN TEDAVİ EDİLMESİYLE İŞE GİRİŞTİ VE İSTİKLAL MARŞI METNİNE MUTABIK KALDIKLARINI İNATLA İLAN EDEREK KAFİRLERİN İSTİHZANININ İPTAL VE İMHA ETME ATAĞINA GEÇTİ. ÇELİMLİ ÇALIM DERGİSİ DE BU ATAĞIN İLMİ MECMUASIDIR.EĞER TÜRKİYEDEKİ İNSANLAR MÜSLÜMAN KALMA HESABI YAPIYOR İSE İŞE KAFİRLERİN KARŞISINDA DİMDİK DURACAK BİR KÖKLÜ KAVRAYIŞA ULAŞMASI LAZIM BU KÖKLÜ KAVRAYIŞ NOKTASI DA ÇELİMLİ ÇALIMDIR YANİ İSTİKLAL MARŞI DERNEĞİ DİĞER BİR İFADE İLE İSTİKLAL MARŞI.
Erhan Aydemir
"Ne dünyadan safa bulduk ne ehlinden recâmız var Ne dergâh-ı Huda'dan maada bir ilticamız var." Ölüp gideceğiz. Sonra yaptıklarımızdan ve yapmadıklarımızdan hesaba çekileceğiz. Buna iman etmemişsek sorun yok(?). Ama buna iman etmişsek, amellerimiz hususunda azami dikkat sarfetmemiz gerekiyor. İstiklâl Marşı Derneği, hususan İsmet Özel bizi dikkatli davranmaya çağırıyor. Çelimli Çalım müminlerin neye dikkat etmeleri gerektiğini ve dikkatlerini nasıl toplayacaklarını anlatıyor. Allah emeklerini zayi etmeyecek inşaallah!
Yaşar Altındal
"MÜNAFIKUN'A ÇELİMLİ ÇALIM" sathi yancı eko sele hormonlu homo mamut cevafa kıvamında saim hazirun'a deve de hamut kalbi hare kara put ense kıçına denk kuruldu baş köşeye lezboş'u leziz gurme sonradan sanrı görme kanırttı kanlandı biti kırıştır tak takıştır tandır da dırarcı iti sosyeteye samur sele umre de mamur "remel" siyon maymunu amud mü'mine kelek kerten kele(r) makbul mahal "der-saade" safa dan merve de kirve post-moderen "hervele" meramımız maruf değil mi ki? "kıllan ulan hergele!.." Yaşar Altındal - 4 Muharrem 1436 (Medine-i Münevvere)
Emrullah YAKUT
Yüzü çelimli dünyaya tav olmayıp, ona çalım atmayı mesele edinenlerin dergisi.
Ahmet Kemal YILDIZ
Bu derginin ilk iki sayısını -ki hâlâ bulamadım- almak için kitapçıya kaç defa gittiğimi bir ben bir de Allah u Teala Hazretleri bilir. Bir Çelimli Çalım da Kayseri'ye atın ki, Kayseri'mizde açılamayan İstiklal Marşı Derneği, ola ki insaf ve iman sahiplerince, muhabbetle açılır...
Ahmet
Türk milliyetçiliği kurtlanmamış tefessühleşmemiş kokuşmamış milliyetçililiktir. Bunun adresi çelimli çalımdır..