TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİN MECMUASI
BU AYIN MECMUASI
ÖNCEKİ SAYILARIMIZ
YARARLI LİNKLER
DUYURULAR
YORUMLAR
METİN
ÇELİMLİ ÇALIM ÇALIMIN ÇELİMLİ OLANINI BİZE EN GÜZEL ŞEKİLDE İZAH ETTİ AMA KİM İŞİTTİ? BURASI ACITIR MI DERSİN HAYIR. ÇELİMLİ ÇALIM GEREKENİ YAPTI ÇÜNKÜ İTİKADEN, İTİKAD ETMİŞİZDİR Kİ KULUN TEDBİRİ ALLAH'IN TAKDİRİ. İŞİN TEDBİRLİLİĞİNDE YÜKSELDİ DERGİLERDEN BİR DERGİ OLMAYAN ÇELİMLİ ÇALIM. DERGİ KENDİSİNE BURUN KIVIRANLARIN AYAĞINI BİRBİRİNE DOLADI HATTA KAFİR NE ETSİN DUYUNCA ÖDÜ PATLADI İÇİNDE BOĞULDU. SÖZ UÇMADI ZONK ETTİ, TINLADI ESERİ KALDI. ÇELİMLİ ÇALIM ÇEPÇELİMLİ KALDI. TARİHE TÜRK'ÇE BAKMAKLA TARİHE GAVURCA BAKMAK ARASINDAKİ FARKI GÖREMEYENLER ÇELİMLİ ÇALIM DERGİSİNE İNEĞİN TRENE BAKTIĞI GİBİ BAKTI. ÇELİMLİ ÇALIM DERGİSİ VAKTİNDE ÖTTÜ KİMİSİ UYKUSUNDA ÖLDÜ KİMİSİ HORT ETTİ HORTLADI AMA TARİHİN SUYU ÇIKMIŞTI; KİMİ HORT EDENLER HORTLADIĞINDAN NASİBİNİ ALAMADI. ÇELİMLİ ÇALIM "GÜNE MAYA ÇALDI DÜNDEN GÜNDEM".
Bekir Karakoç
İsmet Özel'in İstiklal Marşı Dernek'inde neşrettiği son yazısını okuyunca şunları söyledim: "Rabbim bu büyük şairin zihin berraklığını ve sağlam duruşunu bizlere de nasip et". İsmet Özel'i söylediklerinde haklı kılan (hatta daima haklı çıkaran) onun İslam'a sadakati ve dolaysıyla Türkiye'ye (Türk Milletine) sadakatidir. Gerçekten de "Kafirlerden kaçırılmış bir vatanımızın olduğunu" ben ondan öğrendim ve buna inandım. İstiklal Marşı da yine kafirlerden kaçırılmış ve şimdilik muhtevası yasaklı bir metin olarak durmakta ve bizler ahiretimizi kazanmanın bu metnin muhtevasına tekrar müdrik olamakla vasıl olacağız. İşte o zaman "Türk" olmuş olacağız. Tıpkı büyük şair İsmet Özel'in "Türk" olması gibi.
Bekir Karakoç
Oldum olası şu soruyu kendime sormuşumdur: Neden Şair İsmet Özel, "isti'mal edilmiş, kullanılmış veya yüklü" kavramlarla kendi fikriyatını tebarüz ettirmektedir? Başka bir ifadeyle, İsmet Özel neden birçok mefhumun kirlenmiş olduğunu bildiği halde ve bu kavramların riskli tarafını da göğüsleyerek böyle çetin bir işe girişmiştir? Mesela, "Türk Milliyetçilerinin Mecmuası" tabiri; milliyetçilik gibi bir kavramın ve onun sıfatı olarak da Türk kelimesinin, nasıl bir yabancılaşmaya uğradığı, ıstılah olarak ne manaya geldiği bilinirken, İsmet Özel niçin bunlarda ısrar etmektedir? Bu sorum şöyle bir hükme matuf olarak sorulmamaktadır: Türklük yerine Müslümanlık veya Milliyet yerine Ümmet kavramlarını kullanmalı değil mi ya? Öyle ya daha kapsayıcı olur! Hayır böyle bir yargının veya hükmün tebellür etmesi için sormuyorum bu soruları. Bilakis bu kavramları asliyetine döndürmenin, yeni kavramlarla konuşmaktan daha zor ve netameli olduğunu düşündüğümden soruyorum bütün bunları.
emre celikors
Sözleriniz yenir yutulur değil yani bizlere birseyler yutturmadan konuşan sizlere helal olsun hocalarim...
Endulus
Elhamdülillah Türküz.Türk olduğumuz belli olsun diye okuruz.
Diğer Yorumlar Yorum Ekle
YORUMLAR
ABDULLAH DERE
MÜSLÜMANIN KÜFRE ÇALIMI KILIÇ GÖSTERİSİ, BEYANINA GÖRE HENÜZ KESKİN OLMAYAN KILIÇ. BİR GÜN KESKİNLEŞECEĞENİ ÜMİT ETTİĞİMİZ GERÇEKŞEŞMESİNİ İSTEDİĞİMİZ YALIN,TEMİZ,ACIMAZSIZ KILIÇ.
bilgehan çelebi
türk'ün dergisi; müslüman, türk, yerli!
ömer
EĞER TÜRKİYEDEKİ İNSANLAR İSMET ÖZELİN DAVETİNE İCABET EDERLERSE KENDİLERİNİ MODERN DÜNYA İÇİNDE HİÇ BİR TESİR ALTINDA KALMAYACAĞI BİR YERE İKAME ETTİRECEKTİR. İSMET ÖZEL BİZİ KENDİNE DAVET ETMİYOR O BİZİ İNSAN OLABİLECEĞİMİZ VE İNSAN KALABİLECEĞİMİZ BİR YERE DAVET EDİYOR. İSMET ÖZEL BİZİ KENDİNE DAVET EDİYOR ÇÜNKÜ İSMET ÖZEL BİR TÜRK ŞAİR EĞER ONA DOĞRU YÜRÜRSEK YİNE İNSAN OLMAYI VE İNSAN KALMAYI ÖĞRENEBİLECEK VE O YOLA GİREBİLECEK BİR İMKAN AÇIYOR BİZE. TÜRKİYEDE BİR ŞEYLER OLUP BİTMİYOR AMA OLAN VE BİTMEYEN ŞEY ŞUDUR TÜRK VARLIĞININ VE TÜRKİYENİN YOK OLMASI. İSMET ÖZEL OKUMAK OLUP AMA BİTMEYEN ŞEYLERDEN KENDİNİ KAÇIRMAKTIR. ÇELİMLİ ÇALIM KÜFÜR SİSTEMİNİ SIFIRLAMAK NİYETİYLE ÇELİMLİ ÇALIMDIR.
Bülent Murabıt
Bu mecmuaya emek veren herkesten Yüce Allah razı olsun.
CİHAT TEKİN
LEBLEBİ GİBİ BİR DERGİ, DEMİR LEBLEBİ.. MUVAFFAKİTİYETİNİZİN DEVAMINI DİLERİM.
Ahmet Karadağ
Haktan uzaklaşmak zul geliyor. İstiklal Marşı Derneği'nin yaptıkları şahsım için uzaklaşmamayı temin mahiyetinde. Allah Hakla yakınlaşmak ve bütünleşmek nasip eylesin.
oğuz atılgan
sarsıcı vurucu ve gerçek